FABRİC : Müskebi Mah Kapuz Caddesi No 64 Ortakent Bodrum
trende

ŞÖMİNE HAZNESİ MODELLERİ ve FİYATLARI

120

 

Şömine haznesi, şömine içerisinde odunların yanmış olduğu hazneye verilen isimdir. Şömine haznesi modelleri şöminenin kullanım amacına bağlı olarak konik hazneler, L tipi hazneler, lineer hazneler, prizmatik hazneler, U tipi hazneler, 3 taraflı hazneler ve çift taraflı hazneler olacak şekilde farklı şekil ve modellerde yer almaktadır.

Şömine Haznesi Modelleri

Şömine haznesi modelleri, kapalı hazneler ve açık hazneler olacak şekilde iki farklı şekilde yer almaktadır. Kişiler kendi tercihleri ve istekleri doğrultusunda istedikleri model hazneyi seçebilmektedirler. Hazne fiyatları şöminenin modeline ve kalitesine göre değişmektedir.

Şömine haznesi tercihinde bulunurken sağladığı avantajları da göz önünde bulundurmak daha doğru olacaktır. Kapalı hazneler açık haznelere göre daha fazla ısı tasarrufu sağlamaktadır. Haznenin kapalı olması ısı sıkışması meydana getireceğinden bu da hazneden daha fazla ısı elde edilmesini sağlayacaktır. Kullanım kolaylığı ile birlikte kapalı hazneler daha fazla tercih edilmektedir.

Hazne içerisinde yer alan döküm levhalar şöminelerin daha dekoratif ve şık görünmesini sağlamaktadır. Kapalı şömine haznesi diğer şömine haznelerine göre daha kolay bir şekilde temizlenmektedir. Şömine temizliği ile uğraşmak istemeyenler için kapalı hazneler en iyi alternatifler arasında yer almaktadır.

1.      Konik Hazneler

Konik hazneler açık ya da kapalı olarak kullanıma uygun, genel itibari ile asansörlü kapak tarzında üretilmektedir. Isıya dayalı camı ile oldukça kullanışlı haznelerden biridir.

2.      L Tipi Hazneler

Daha çok ev ya da iş yerlerinin köşe kısımlarına uygulanan L tipi hazneler, açık ve kapalı kullanım özelliğine sahiptir. 850 derece ısıya kadar dayanabilen cam, şömineden daha fazla ısı elde edilmesini sağlamaktadır.

3.      U Tipi Hazneler

U şekline benzemesi nedeniyle bu isimle anılan hazneler daha çok salon ve iş yerlerinin ortasına kurulmaktadır. Isıya dayanaklı camı yüksek sıcaklığa dayanabilirken, küllük çekmesi ile şömine aktif halde iken de hazneyi temizlemek mümkün olmaktadır.

4.      Lineer Hazneler

Diğer şömine hazneleri gibi asansör kapağa sahip olan lineer hazneler, kuru odun, meşe, gürgen, kayın ve şömine için hazır kesilmiş olan ile birlikte kolay bir şekilde tutuşturulabilmektedir. Bununla birlikte islenmeyi önleyici perde ile şöminenin bakımı ve temizliği daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Şömine haznesi belirtilen modellerin yanı sıra şöminenin şekli ve yapısına göre 3 taraflı hazneler, prizmatik hazneler ve çift taraflı hazneler olacak şekilde farklı modellerde yer almaktadır. Şömine tercihinde bulunacak olanlar ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda birçok çeşit hazneden dilediklerini seçebileceklerdir.

Şömine Haznesi Fiyatları

Şömine haznesi fiyatları, şöminenin kalitesine, kullanım amacına ve ısı derecesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Şömine haznelerinin fiyatları ortalama 5.000’den başlamakta ve 20.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Kişiler bütçeleri ve zevklerini ön plana alarak birçok çeşit şömine haznesi arasından dilediğini seçebileceklerdir.

Şömine haznesi seçimi kullanım süresine bağlı doğru olarak seçildiği taktirde, şömineden daha fazla verim alınabileceği gibi tasarruf etmede de önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. www.flameart.com.tr uygun fiyatlı ve kaliteli şömine hazneleri ile her ihtiyacı kolaylıkla

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: